Kamieniarstwo Bielsko-Biała

Elewacje

 Kamień to jeden z najbardziej cenionych materiałów. Płytami kamiennymi można obłożyć cały dom lub tylko niektóre jego fragmenty, jak na przykład przyziemie. Elewacja domu z kamienia na pewno będzie trwalsza niż ta pokryta tynkiem. Elewacja z granitu posiada trwałość nieporównywalną z żadną inną okładziną, oraz niepowtarzalną naturalną kolorystykę. Elewacja z kamienia doskonale sprawdza się w domu jak również na obiektach użyteczności publicznej. Granit, marmur lub inne materiały charakteryzują się różnorodnością barw i faktur co pozwala uzyskać bardzo ciekawy efekt wizualny.

Elewacja to zewnętrzna powierzchnia ściany budynku z wszystkimi znajdującymi się na niej elementami. To bardzo ważny element domu. Odpowiednio skomponowany potrafi nadać budynkowi niepowtarzalny klimat i przyciągać uwagę. Kamieniarstwo Budowlane MEUStone Bielsko tworzy elewacje różnego rodzaju: elewacje frontowe, elewacje ogrodów zimowych, okładziny ogrodzeniowe i wiele innych. Przednia elewacja budynku jest najbardziej reprezentacyjna i nosi nazwę fasady. Fasada jest położona od strony ulicy i posiada główne wejście. Elewacje fasadowe tworzy się z granitu, marmuru, piaskowca, konglomeratu... Wszystko w zależności od życzenia klienta. Wyobraźmy sobie piękną, jasno beżową fasadę z piaskowca, kontrastującą z czerwienią dachówek. Elewacje z kamienia można bez problemu odpowiednio wkomponować w klimat całego budynku.

Kamień na elewacji to materiał uniwersalny, świadczą o tym realizacje zarówno wiejskich domków z kamienną elewacją, jak i nowoczesne, zgeometryzowane domy, gdzie kamień łączy się z wieloformatowym przeszkleniem. Popularność tego materiału wiąże się z jego długowieczną historią. Był wykorzystywany przez pierwsze cywilizacje, nie tracąc swej wartości przez wieki. Zabudowa azteckich miast, kamienne budowle w Hiszpanii czy Wielki Kanion w Ameryce są dziś inspiracją do tego, by pięknem kamienia zachwycić również we własnym domu.

Wielką zaletą, jaką posiada elewacja z kamienia jest możliwość dopasowania kształtu, formy i rozmiaru materiału do indywidualnych potrzeb. Kamieniarstwo MEUStone elewacje z kamienia realizuje między innymi z zastowaniem następujących technik:

 

Montaż za pomocą systemów kotwiących ze stali nierdzewnej

Elementy montowane na specjalistycznym kleju elastycznym

Elewacje marmur bielsko

elewacje granit bielsko

 

  
zakład kamieniarski bielsko


Kamieniarstwo Bielsko
MEUStone

ul. Piekarska 177, 43-300 Bielsko-Biała

NIP: 547-024-18-44

 

www.meustone.pl

www.kwarcogranit.pl

 

 600 480 191 | 602 678 460  biuro@meustone.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek  8:00-17:00

Sobota  9:00-12:00

Realizując obowiązek informacyjny RODO, przekazujemy informacje dotyczące zasad przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Klienci, kontrahenci lub osoby, które reprezentują naszego klienta lub kontrahenta, kliknij tutaj Osoby wyznaczone przez naszego klienta lub kontrahenta do kontaktu z nami, kliknij tutaj. Pracownicy organu publicznego, kliknij tutaj. Kandydaci do pracy w naszej firmie, klinkij tutaj.

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron