Kamieniarstwo Bielsko-Biała

Marmury

Marmur jest skałą pochodzenia metamorficznego. Marmur powstał z przeobrażenia wapieni lub dolomitów. Jest to piękna skała, w skład której wchodzi krystaliczny kalcyt lub dolomit. To w jakim kolorze jest marmur w dużej mierze zależy od jego składu. 

Czysty kalcyt jest biały. Marmur z jego przewagą jak na przykład marmur Bianco Nuovo jest krystalicznie  biały i jednolity. Natomiast domieszki innych minerałów dają nieograniczenie szeroką gamę kolorów. Na przykład limonit dodaje żółci (marmur Gialo Noce) hematyt czerwieni (marmur Alicante) a serpentyn zieleni (marmur Verde Gwatemala).  

Marmur jest bardziej delikatny niż granit. Ale za to marmur bardzo łatwo poddaje się polerowaniu. Dzięki temu marmur można bez problemu odnowić czy odświeżyć. Marmur jest synonimem luksusu i elegancji, dlatego jest idealnym materiałem do aranżacji wnętrz. Kamieniarstwo budowlane MEUStone Bielsko posiada bardzo szeroką ofertę marmurów, ekspozycja stacjonarna pozwala porównać każdy marmur i wybrać najbardziej przypadający do gustu. Kamieniarstwo MEUStone Bielsko proponuje marmur jako elementy wykończenia domu takie jak posadzki, blaty łazienkowe, łazienki, parapety wewnętrzne, schody, kominki i wiele innych.

Słynne marmury wydobywa się w Carrarze we Włoszech, skąd Michał Anioł brał materiał na swoje rzeźby, na chorwackiej wyspie Brac, z tamtejszego marmuru wybudowano Biały Dom w Waszyngtonie, oraz w Sardynii, skąd pochodzi marmur Breccia Sarda. Kamieniarstwo Budowlane Bielsko wykorzystuje w swej pracy między innymi marmur Arabescato Bianco. Jest to piękny kamień pochodzący z Włoch. 

Z niebieskiego Arabescato tworzy się tu piękne parapety, stopnie, posadzki, blaty łazienkowe i kominki. Równie pięknym kamieniem jest marmur Giallo Noce. Jest to marmur o ciepłym, rudobrązowym zabarwieniu. Kamieniarstwo budowlane Bielsko tworzy piękne posadzki również z marmuru o nazwie Emperador Dark. Marmur ten posiada piękną brązową kolorystykę. Natomiast Nero Marquina zaskakuje głęboką czernią. Kamieniarstwo budowlane Bielsko stworzy z pięknego marmuru Breccia Sarda wymarzone schody wewnętrzne. Delikatne szarości, lekko wpadające w fiolet daje marmur Bardiglio. Oczywiście do wyboru jest jeszcze niezliczona liczba materiałów, które warto zobaczyć w siedzibie firmy Kamieniarstwo MEUStone Bielsko. 

 

Łazienka z marmuru Verde Gwatemala

Portal marmurowy Gialo Reno

marmur bielsko

marmur bielsko

zakład kamieniarski bielsko


Kamieniarstwo Bielsko
MEUStone

ul. Piekarska 177, 43-300 Bielsko-Biała

NIP: 547-024-18-44

 

www.meustone.pl

www.kwarcogranit.pl

 

 600 480 191 | 602 678 460  biuro@meustone.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek  8:00-17:00

Sobota  9:00-12:00

Realizując obowiązek informacyjny RODO, przekazujemy informacje dotyczące zasad przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Klienci, kontrahenci lub osoby, które reprezentują naszego klienta lub kontrahenta, kliknij tutaj Osoby wyznaczone przez naszego klienta lub kontrahenta do kontaktu z nami, kliknij tutaj. Pracownicy organu publicznego, kliknij tutaj. Kandydaci do pracy w naszej firmie, klinkij tutaj.

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron