Kamieniarstwo Bielsko-Biała

Kominki

Obudowa kominka z kamienia naturalnego to jedynie słuszne rozwiązanie. Oprócz aspektów praktycznych takich jak wytrzymałość na wysoką temperaturę, czystość, utrzymywanie ciepła, kominek z granitu lub z marmuru posiada ogromne walory estetyczne. Kamienie naturalne takie jak marmur, trawertyn, granit, onyks i inne to materiały doskonale nadające się na tradycyjne kominki jak i nowoczesne biokominki czy otwarte paleniska. Kamieniarstwo MEUStone posiada w ofercie kominków między innymi nowoczesne ramki, obudowy tradycyjne, ludwiki, frezowane w kamieniu kratki wylotowe. 

Kominki rozpowszechniły się w Europie w 18 w. Najbardziej polubili je Anglicy i Francuzi. Dziś trudno jest w tych krajach spotkać dom, w którym nie byłoby kominka. Typowy kominek angielski charakteryzuje się otwartym paleniskiem i bardzo klasycznym stylem wykonania obudowy. Kominki wykonuje się najczęściej z granitu, marmuru i wapienia. Coraz częściej swoje zastosowanie znajduje również kwarcogranit. Idealnie nadaje się do nowoczesnych wnętrz. Kamieniarstwo Budowlane Bielsko MEUstone potrafi tworzyć szczególnie piękne kominki w różnych stylach, z różnorodnych kamieni. Wszystko zależy od gustu klienta. Jeśli zdecydujemy się na kominek w stylu klasycznym, czyli portal, warto zastosować klasyczny marmur, taki jak na przykład Bianco Carrara lub Crema Marfil. Kto jak kto, ale my znamy się na takich sprawach najlepiej.

Natomiast jeśli mamy ochotę zainstalować w naszym domu kominek w nowoczesnym stylu Kamieniarstwo budowlane Bielsko proponuje materiały o jednorodnej kolorystyce. Może to być czarny granit Nero Asoluto lub jednorodnie biały kwarcogranit. Kominek nowoczesny wyróżnia się przede wszystkim prostotą.

Aby kominek prawidłowo działał należy przy projekcie mieć na uwadze następujące sprawy: kubatura pomieszczenia, przekrój szybu kominowego, wielkość i kształt paleniska, komory dymowej.

 

Elementy portalu łączone pod kątem 45 stopni

Frezowane w kamieniu kratki wentylacyjne

kominki bielsko

marmurowe kominki bielsko

 

  
zakład kamieniarski bielsko


Kamieniarstwo Bielsko
MEUStone

ul. Piekarska 177, 43-300 Bielsko-Biała

NIP: 547-024-18-44

 

www.meustone.pl

www.kwarcogranit.pl

 

 600 480 191 | 602 678 460  biuro@meustone.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek  8:00-17:00

Sobota  9:00-12:00

Realizując obowiązek informacyjny RODO, przekazujemy informacje dotyczące zasad przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Klienci, kontrahenci lub osoby, które reprezentują naszego klienta lub kontrahenta, kliknij tutaj Osoby wyznaczone przez naszego klienta lub kontrahenta do kontaktu z nami, kliknij tutaj. Pracownicy organu publicznego, kliknij tutaj. Kandydaci do pracy w naszej firmie, klinkij tutaj.

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron