Kamieniarstwo Bielsko-Biała

Onyx

Onyks to kamień szlachetny znany od czasów antycznych. Jest odmianą agatu o naprzemianległych warstewkach wyraźnie odmiennej barwy – jasnej i ciemnej. Nazwa pochodzi od greckiego słowa onix oznaczającego pazur zwierzęcia. W przeszłości stosowany do wyrobu kamei i pieczęci. Onyks stanowi bardzo popularny materiał kamieniarki stosowany do wykonywania paneli, elewacji, kominków. Stanowi także poszukiwany kamień kolekcjonerski.

Onyks jest kamieniem wyjątkowym nie tylko ze względu na jego ograniczone zasoby, ale również ze względu na osobliwy charakter. Onyx wykorzystuje się przede wszystkim jako element dekoracyjny. Onyks ma doskonałe właściwości światłoprzepuszczalne, co w zestawieniu z jego krystaliczną strukturą daje zapierający dech w piersiach efekt świetlny. Dlatego Kamieniarstwo MEUStone stosuje onyks jako wyłożenie scienne na blaty kuchenne czy recepcje w hotelach. Onyks nadaje się również jako element dekoracyjny łazienki czy salonu. 

Istnieje nieograniczona ilość barw i odcieni onyksu. Od kruczoczarnych poprzez różowe, czy seledynowe do snieżnobiałych. Na przykład Onyks Bianco charakteryzuje się czystą białą barwą, co nadaje wnętrzu czystość i porządek. Jeśli szukamy z kolei czegoś niespotykanego doskonałym rozwiązaniem będzie Onyks Verde Pakistano, który charakteryzuje się intensywną zieloną barwą. Materiały te oprócz nieopisanej kolorystyki posiadają również wyjątkowe właściwości. Wierzy się iż Onyks pełni funkcje lecznicze. Onyks nazywany jest często kamieniem "wewnętrznej siły".

 

Łazienka z wykorzystaniem Onyxu

Podświetlone panele kuchenne z Onyxu

onyx bielsko

onyx bielsko

 

zakład kamieniarski bielsko


Kamieniarstwo Bielsko
MEUStone

ul. Piekarska 177, 43-300 Bielsko-Biała

NIP: 547-024-18-44

 

www.meustone.pl

www.kwarcogranit.pl

 

 600 480 191 | 602 678 460  biuro@meustone.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek  8:00-17:00

Sobota  9:00-12:00

Realizując obowiązek informacyjny RODO, przekazujemy informacje dotyczące zasad przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Klienci, kontrahenci lub osoby, które reprezentują naszego klienta lub kontrahenta, kliknij tutaj Osoby wyznaczone przez naszego klienta lub kontrahenta do kontaktu z nami, kliknij tutaj. Pracownicy organu publicznego, kliknij tutaj. Kandydaci do pracy w naszej firmie, klinkij tutaj.

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron