Kamieniarstwo Bielsko-Biała

Blaty kuchenne

Blaty kuchenne w Bielsku – Białej – wiemy, jak znaleźć ten idealny!

 

Choć blaty granitowe pozostają niezmiennie wyśmienitym wyborem, jeśli chodzi o blaty do kuchni – prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach projektanci wychodzą już daleko poza granit – są w stanie używać niemal wszystkiego do stworzenia blatów i wysp kuchennym. Choć blaty kuchenne bielsko z granitu to właśnie nasz konik, mamy świadomość iż często pojawiają się pytania i wątpliwości, jeśli chodzi o wybór najlepszego materiału – w końcu blat kuchenny to nie mała inwestycja, a duży wybór decyzję komplikuje jeszcze bardziej. Jako doświadczona w temacie firma i rzetelny wykonawca blatów kuchennych pomożemy Ci nawigować w tym temacie!

 

Dlaczego tak ważne jest podejść poważnie do tematu blatów kuchennych?

 

Blaty kuchenne bielsko odgrywają wymagającą rolę: jako miejsce wszystkich przygotowań związanych z domową konsumpcją oczekuje się, że będą:

 

 • trwałe (odporne na plamy, odporne na zadrapania i ciepło)
 • piękne (pasujące do stylu kuchni)
 • oczywiście: ekonomiczne

 

Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne obecnie opcje, nie ma się co dziwić, że wybór blatu to trudna decyzja. Gdzie zacząć? Dajemy Ci kilka pytań, podsuwają odpowiedzi. One pomogą Ci określić Twoje potrzeby i priorytety. Potem możesz iść dalej, żeby przeczytać zebrane informacje na temat tego, czego od jakiego blatu kuchennego możesz się spodziewać. Pomożemy Ci wybrać najlepszą opcję patrząc między innymi na takie możliwości jak:

 

 • marmur
 • granit
 • wapień

 

Inne opcje blatów metalowych to cynk i stal nierdzewna, o nich również wspomnimy – ale po kolei. Podczas gdy tak jak wspominaliśmy wyżej naturalne materiały na blaty kuchenne bielsko od wielu lat rządzą  w kuchniach, tak zwane blaty z litej powierzchni też są coraz bardziej popularne. Następnie warto też wspomnieć, że materiał wykonany z mielonego kwarcu i żywic też z dnia na dzień zdobywa popularność.  A jeśli od razu wykluczysz beton (ponieważ pamiętasz późne lata 80-te, kiedy głównie można było oglądać takie kontuary) powinieneś wiedzieć, że dzisiejsze betonowe blaty kuchenne zwykle są prefabrykowane i występują w różnych kolorach i wykończeniach.

 

Gotowy żeby zacząć? Blaty kuchenne bielsko nie mają przed nami tajemnic, dlatego mamy nadzieje iż zebrane poniżej informacje odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania!

 

Przewodnik po blatach kuchennych: kwarc

 

Kwarc jest inżynieryjnym kamieniem wykonanym z kryształów kwarcu i żywic. Jego trwałość i piękne naturalne wykończenie sprawiają, że jest jednym z ulubionych typów nowoczesnych właścicieli domów, którzy wolą oszałamiający, ale względnie nie wymagający konserwacji blat.

 

Kuchenny blat kwarcowy: poznaj jego zalety:

 

 • Kwarc jest bogaty w minerały, a zatem tańszy niż granit i marmur.
 • Kwarc może zawierać w sobie wiele kolorów w zależności od składu chemicznego minerałów, a wszystkie wzory są uzyskiwane syntetycznie, dzięki czemu gradacje są spójne w całej płycie. Masz możliwość wyboru stonowanych, monotonnych wersji lub kolorów, które będą grać we wnętrzu pierwsze skrzypce.
 • Kwarcowe blaty kuchenne bielsko są prostą mieszaniną 93% pokruszonych kamieni kwarcowych i 7% spoiw żywicznych i dodatków barwnych.
 • Kwarc jest silniejszy niż granit i bardziej elastyczny, więc nie kruszy się tak łatwo.

 

Jak prawidłowo zadbać o takie blaty?

 

Z racji tego iż ta opcja blatu kuchennego jest nieporowata, jest względnie łatwa do czyszczenia – można to z łatwością zrobić przy użyciu łagodnego mydła i wody. Kwarc świetnie sobie radzi z wszystkim tym, co może napotkać w kuchni  - olej, sos pomidorowy, keczup, wino, kawa, soki i inne płyny nie pozostawią trwałych plam na tym materiale. Brak porowatości oznacza też, że ​​nie trzeba się martwić kwestią bakterii i wirusów.

 

Co ważne, nie ma potrzeby specjalnego uszczelniania kwarcu, poza tym co zrobią profesjonaliści przed jego dostarczeniem do domu. Jest to naprawdę bardzo bezobsługowe rozwiązanie.

 

Jak popularne są blaty kuchenne bielsko kwarcowe?

 

Możemy śmiało stwierdzić, że jest to obecnie najpopularniejszy materiał na blaty kuchenne. Jest również uważany za najbardziej przyjazny dla rodzin z dziećmi, ponieważ jest trwały, dobrze kryje plamy i jest nieporowaty, choć uwaga - nie jest tak odporny na zarysowania jak na przykład granit. Kwarc nie wymaga uszczelnienia i jest również jedną z dostępnych powierzchni wolnych od bakterii, co czyni go ulubionym wyborem właścicieli domów do blatów kuchennych.

 

Przewodnik po blatach kuchennych: granit

 

Innym popularnym typem na blaty kuchenne jest wspominany wyżej granit - czyli skała magmowa, z widocznymi ziarenkami, które tworzą kontrastujące perforacje. Po przycięciu do formy płyty tworzy oszałamiającą centralne miejsce w każdej kuchni. W rzeczywistości przez pewien czas granit był najbardziej poszukiwanym materiałem na blaty kuchenne bielsko – również w naszym zakładzie kamieniarskim. Najlepsze jest to, że jego kolory są dostępne właściwie w nieskończonej różnorodności. Między jasnymi i ciemnymi odcieniami jest tak wiele do wyboru, że nikt nie będzie mieć problemu z dopasowaniem granitowego blatu do stylu kuchni, w której się znajdzie.

 

Dlaczego warto zamówić u nas granitowe blaty do kuchni?

 

Blaty granitowe produkowane w naszym zakładzie kamieniarskim zlokalizowanym w Bielsku-Białej słyną z atrakcyjności estetycznej i funkcjonalnej względem jakiejkolwiek przestrzeni, ale szczególnie kuchni właśnie. Są najlepszą alternatywą dla starych drewnianych blatów i starego laminatu. Teraz jest najlepszy czas, aby domowa kuchnia mogła odznaczyć się powiewem świeżości i ulepszeniem, która zmieni ją na zawsze! Dodanie granitowych blatów do swojej kuchni to najlepsza decyzja, którą można podjąć, aby dodać koloru i ciepła do tej przestrzeni.


Jeśli myślisz o przebudowie kuchni, nasze blaty granitowe to idealne rozwiązanie. Dzięki nim każda kuchnia będzie wyróżniać się wyjątkowym wyglądem, zresztą wszelka wartość i korzyści oferowane przez te produkty z kamienia naturalnego są wręcz niezmierzone!

 

Przykłady z niezliczonych zalet blatów kuchennych z granitu:

 

Wyjątkowość blatów granitowych

 

Twoja kuchnia zyska nowy, niepowtarzalny wygląd, gdy znajdą się w niej takie blaty kuchenne bielsko. Blaty granitowe wykonane w naszym zakładzie kamieniarskim są dostępne w różnych wzorach, a wzory te różnią się od siebie w unikatowy sposób! W rezultacie dwa kawałki granitu nigdy nie mogą być dokładnie takie same. I ta wyjątkowość dopełnia wygląd każdego blatu kuchennego, który powstał w naszym zakładzie.

Estetyka  blatów granitowych

 

Kuchenne blaty granitowe mają wygląd ponadczasowy i nigdy nie wychodzą z mody - są oszałamiająco piękne! To dzięki nim można sprawić, że kuchnia stanie się obiektem zazdrości przyjaciół i krewnych. Instalując granitowe blaty, można naprawdę fenomenalnie przekształcić swoją kuchnię. Nadając jej osobowość, na jaką zasługuje, wybierając kolor, który uzupełni istniejący styl.


Wytrzymałość  blatów granitowych

 

Granit jest w stanie wytrzymać nawet ekstremalny poziom ciepła, ciśnienia i wody. Blaty granitowe wykonane w naszym zakładzie idealnie nadają się do kuchni, która często wykorzystywana jest do gotowania i zabawy. Mają potencjał trwały wiecznie - w ten sposób decydując się na nasze blaty kuchenne bielsko oszczędza się na częstych kosztach wymiany.


Konserwacja  blatów granitowych

 

Blaty granitowe pochodzące z naszego zakładu kamieniarskie są bardzo łatwe w utrzymaniu. W rzeczywistości nie potrzebują żadnej formy konserwacji, aby wyglądać świetnie i jak zupełnie nowe! Dzięki wilgotnej ściereczce, wodzie i łagodnemu mydłu zachowują swój wspaniały wygląd przez kilka lat - bez żadnych wad.

 

Higieniczność  blatów granitowych

 

Blaty granitowe są odporne na bakterie i inne zarazki, które mogą powodować szkody, ponieważ ich powierzchnia nie pozwala bakteriom się rozmnażać i można je oczyścić w naprawdę bezproblemowy sposób.


Wartość blatów granitowych

 

Właściciele domów i firmy budowlane uważają nasze blaty granitowe za narzędzie do zwiększenia wartości nieruchomości. Większość nabywców domów zwraca większą uwagę na nieruchomości, które mają do zaoferowania granitowe blaty kuchenne bielsko. Tak więc wartość odsprzedaży nieruchomości może zostać znacznie zwiększona, gdy się w niej znajdą!


Jako budowniczy domu, właściciel lub projektant przemyśl to, czy nie warto było zainwestować właśnie w,  granitowe blaty, aby zyskać na ich niezliczonych korzyściach. Jeśli szukasz miejsca, gdzie możesz uzyskać produkty wysokiej jakości po cenach fabrycznych – takie jak blaty granitowe, o których tak tutaj rozprawiamy – oto jesteśmy! Jesteśmy na lokalnym rynku bardzo dobrze znani, jeśli chodzi o wysokiej jakości kunszt do projektowania, produkcji i instalacji blatów granitowych.

 

Satysfakcja naszych Klientów jest dla nas najwyższym priorytetem!

 

Blaty kuchenne bielsko – jak wybrać i jakie wybrać?

 

Blaty kuchenne mogą być tak różne! Z kwarcu, granitu, płytek, steatytu, betonu, szkła z recyklingu, stali nierdzewnej, marmuru, wapienia, laminatów – i to jeszcze nie koniec! Mamy nadzieję, że nasz krótki przewodnik zakupowy co do wyboru nowego blatu kuchennego pomógł Ci choć trochę. Jeśli nie wiesz nadal jaką decyzję podjąć – zapraszamy do kontakt:

 

 • porozmawiamy
 • poznamy Twoje potrzeby i budżet
 • pomożemy podjąć najlepszą decyzję

 

Na koniec jeszcze kilka przydatnych wskazówek!

Pamiętaj, że granit to najbardziej popularny wybór wśród kupujących - dobrze trzyma się przez wiele lat. Radzi sobie znakomicie z zadrapaniami i uszkodzeniami cieplnymi.

 

Granit to wiodący materiał nie tylko, jeśli chodzi o blaty kuchenne bielsko – ale też:  wyspy, lady łazienkowe, powierzchnie zewnętrzne, stoły i dekoracyjne akcenty. Jednak większość ludzi nie zna powodów jego  niesłabnącej popularności – wierzymy, że Ty dzięki lekturze naszego przewodnika masz już tę świadomość i teraz podejmiesz jedyną słuszną decyzję.  Tym bardziej, że dostępny u nas występuje w naprawdę różnych stylach, kolorach i wykończeniach i jest dostępny w rozsądnych cenach.


Pamiętaj, że kuchnie są ośrodkiem aktywności w większości domów, dlatego znajdujące się w nim blaty muszą być absolutnie trwałe. Granit to potrafi!

zakład kamieniarski bielsko


Kamieniarstwo Bielsko
MEUStone

ul. Piekarska 177, 43-300 Bielsko-Biała

NIP: 547-024-18-44

 

www.meustone.pl

www.kwarcogranit.pl

 

 600 480 191 | 602 678 460  biuro@meustone.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek-Piątek  8:00-17:00

Sobota  9:00-12:00

Realizując obowiązek informacyjny RODO, przekazujemy informacje dotyczące zasad przetwarzania przez nas Państwa danych osobowych. Klienci, kontrahenci lub osoby, które reprezentują naszego klienta lub kontrahenta, kliknij tutaj Osoby wyznaczone przez naszego klienta lub kontrahenta do kontaktu z nami, kliknij tutaj. Pracownicy organu publicznego, kliknij tutaj. Kandydaci do pracy w naszej firmie, klinkij tutaj.

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Stron